ŠV. MYKOLAS, GABRIELIUS IR RAPOLAS

2024 m. rugsėjo 29 d. XXVI EILINIO LAIKO SEKMADIENIS

ŠVENTĖ

Šv. Mišios aukojamos Sekmadienio tvarka:

9.00 val. ir 10.30 val. (Suma)

Šiandien mūsų parapijos šventovėje

Šv. Mykolo atlaidai.

Liaudyje šį diena vadinama  Mykolinėmis – tai viena gražiausių rudens švenčių.

Maloniai kviečiami visi į atlaidus. Po Sumos Šv. Mišių Eucharitinė procesija.

Taip pat minėsime:

Pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną.

Keliaujančių ir vairuotojų dieną.

Romos martyrologe, liturginėje knygoje, į kurią įtraukiami kankinių ir šventųjų vardai, šventieji arkangelai Mykolas, Gabrielius ir Rafaelis minimi kartu.

Biblijoje jiems priskiriamos konkrečios misijos: Mykolas – Šėtono priešininkas, Gabrielius – pranašas, o Rafaelis – gelbėtojas.

Arkangelo titulas kildinamas iš dangiškojo dvaro idėjos: angelams čia priskiriami skirtingi laipsniai   ir rangai. Arkangelai Mykolas, Gabrielius ir Rafaelis užima aukščiausias angelų hierarchijos sferas.  Jų užduotis – saugoti Dievo transcendenciją ir slėpinį, o kartu ir priartinti ir padaryti apčiuopiamą Jo gelbstintį artumą.

Šventajame Rašte šie trys arkangelai dieną ir naktį tarnauja Dievui ir, kontempliuodami Jo veidą, nepaliaujamai Jį šlovina.

Šventojo Tėvo malda, kad prašytume šventųjų arkangelų užtarimo. Svarbus jų vaidmuo mums, esantiems pakeliui kelyje link išganymo:

„Mykolai, padėki mums kovoje; kiekvienas mūsų žino kokią kovą šiandien gyvenime kovoja. Kiekvienas iš mūsų žinome kokia yra pagrindinė kova, kurioje rizikuojame išganymu. Padėki mums Gabrieliau, atneški mums žinias, atneški Gerąją išganymo žinią, kad Jėzus yra su mumis, kad Jėzus mus išgelbėjo ir suteikė viltį. Rapolai, paėmęs už rankos palydėki mus, kad nepamestume kelio, kad neliktume vietoje. Kad visuomet eitume, tavo padedami.“

Šventasis Mykolai arkangele, galingasis dangaus kary,

• Gink mus kovoje prieš velnio žabangas ir klastą.
  • Teatsitraukia nuo mūsų piktosios dvasios, siekiančios suardyti mūsų sielas.
  • Tepriima mus Dievas ir teapsaugo mus nuo blogio pinklių, kurias mums ruošia Šėtonas.
  • Nuginkluok šėtoną savo kardu, o Šventasis Mykolai, ir nuvaduok mus nuo bet kokios blogos įtakos.
    Šėtoną ir visas piktąsias dvasias,
    kurios klaidžioja po pasaulį, siekdamos pražudyti sielas,
    Dievo galybe nugramzdink į pragarą. Amen.

MALDA Į ŠV. ARKANGELĄ RAPOLĄ

O dangiškasis gydytojau ir ištikimasis palydove, šventasis Rapolai, Tu vyresniajam Tobijui grąžinai regėjimą, o jaunąjį vedei visais jo pradėtos kelionės takais bei išsaugojai sveiką. Būk mano kūno ir sielos gydytojas, nuvyk nežinojimo tamsą, nuolatos lydėk mane pavojingoje šio gyvenimo kelionėje, kol nuvesi mane į dangaus tėvynę. Amen.

MALDA Į ŠV. ARKANGELĄ GABRIELIŲ

O Dievo stiprybe, šventasis Gabrieliau, tu paskelbei Mergelei Marijai viengimio Dievo Sūnaus įsikūnijimą. Aš šlovinu ir garbinu tave, išrinktoji Dvasia, ir nuolankiai prašau, kad būtum mano užtarėjas pas Jėzų Kristų, mūsų Išganytoją, ir jo Švenčiausiąją Motiną. Teikis visuose suspaudimuose mane guosti ir stiprinti, kad niekuomet nebūčiau įveiktas pagundų ir neįžeisčiau savojo Dievo nuodėme. Amen.