ŠV. KALĖDOS (KRISTAUS GIMIMAS)

Jau pradedame švęsti Šv. Kalėdas, vieną šviesiausių švenčių. Tai įvykis, iš esmės pakeitęs visatos ir pasaulio istoriją. Šiandien ne tik prisimename aną praeities įvykį, bet švenčiame kaip mūsų dabartį ir ateitį. Šio slėpiningo įvykio gelmės mes tikriausia niekada nepajėgsime pilnai suprasti, bet nujaučiame, kad tai meilės paslaptis, prie kurios esame kviečiami artintis taip pat su meile.

Tik per šventes mūsų lūkesčiai dar ryškesnėmis spalvomis nusidažo ir garsiau prabyla. Tai artumo, jaukumo, saugumo, troškimo būti mylimu, ateities, laimės lūkesčiai.

Šv. Kalėdos siejasi ne tik su dovanomis ir sveikinimais. Nors mes nė vienas nepragyvename iš dovanų, bet malonu, kai kas pasveikina, o ir maža dovanėlė atneša džiaugsmo, nes nuoširdžiai dovanota. Mes kiekvienas gyvename savo gyvenimą, bet malonu, kai kas palinki gero, sėkmės, sveikatos, paklausia kaip sekasi.

Per šventes mes lyg norime tapti kitokiais, bent trumpam, norime kad mus pastebėtų, jautriau išklausytų, šilčiau priimtų, norime būti brangiais žmonėmis, prisiminti, kas buvo gera, galbūt kartu svajoti apie geresnę ateitį… Viskas gražu, viskas dera šventei.

Ar ši šventė negalėtų mus paskatinti vieni kitus labiau branginti ne tik per šventes, būti pagarbesniais, jautresniais vieni kitiems ištisus metus?

Jau ir per šias Šv. Kalėdas turėsime progą patikrinti, ar teisinga sakyti, kad mūsų šventės yra tokios, kokie esame patys. Bet mes kaip krikščionys visada esame kviečiami siekti daugiau. Todėl Šv. Kalėdos kreipia mūsų žvilgsnį i Jėzų, į pasaulio šviesą, kuri spindi tamsybėse. Tos tamsybės visais laikais buvo bauginančios, jų nestinga ir šiandien… O kur dar visokie mūsų aplinkos, mūsų pačių baimės, šešėliai… Tačiau žvilgsnį kreipkime į Jėzų, į šviesą.

XII-XIII amžių sandūroje gyvenęs popiežius Inocentas III sako: Kalėdomis mes švenčiame Jėzaus dievišką amžiną gimimą iš Tėvo; jo kūnišką gimimą iš Marijos ir dvasinį – žmonių širdyse.

Jo amžininkas vokiečių vienuolis Eckartas jam antrina: ,, Jei kas nors paklaustų manęs, kodėl mes meldžiamės, pasninkaujame, kodėl atliekame visokius darbus, kodėl esame pakrikštyti ir, svarbiausia, kodėl Dievas įsikūnijo, atsakyčiau: tam, kad Dievas galėtų gimti sieloje, o siela galėtų gimti Dieve. Dėl šitos priežasties buvo parašytas Šv. Raštas, dėl šitos priežasties Dievas sukūrė pasaulį ir angelus. (…) vien tam, kad Dievas galėtų gimti sieloje, o siela galėtų gimti Dieve. Per Šv. Kalėdas mes laike švenčiame amžinąjį Jėzaus gimimą, kuris turi nuolat atsikartoti mūsų geruose darbuose. Taip Dievas gimsta žmoguje ir žmogus Dieve.“

ŠV. KALĖDOS (KRISTAUS GIMIMAS), IŠKILMĖS.

2021 m.

Gruodžio 25 d. – Šv. Mišios aukojamos 9.00 ir 10.30 val.
 Gruodžio 26 d. – Antroji Šv. Kalėdų diena ir Šv. Šeimos šventė.
Šv. Mišios aukojamos 9.00 ir 10.30 val.

Gruodžio 31 d., penktadienį, kviečiame su malda išlydėti senuosius metus ir pasitikti naujuosius.

Padėkos Dievui Šv. Mišios už praėjusius metus 17.00 val.

MALDA

Švęsdami Dievo Sūnaus Jėzaus Kristaus gimimą, Geram Dievui, nuoširdžiai tarkime šiuos susitaikinimo žodžius:

ATSIPRAŠAU ir prašau atleisti – Dievo, gyvų ir mirusių savo šeimos narių, kaimynų ir visų žmonių, kuriuos užgavau ir sužeidžiau savo egoizmu, savanaudiškumu ir nemeile.

ATLEIDŽIU visiems gyviems ir mirusiems, kurie mane ir mano mylimuosius privertė patirti neteisingumą ar skriaudą.

DĖKOJU Dievui ir Jo žmonėms už Bažnyčią, už nuostabią kūriniją, už savo šeimą ir bendruomenę, kurioje galiu patirti ir liudyti gailestingąją meilę.

Gailestingumo Motina Marija ir visi Dievo šventieji, užtarkite ir padėkite mums visiems priimti žmogumi tapusio ir Betliejuje gimusio Dievo padovanotą amžinojo gyvenimo dovaną. Amen.

***
…Tavo, Dieve, gailestingumas neišmatuojamas ir gerumo lobynas neišsemiamas! * Mes dėkojame Tavo meilingajai didybei už suteiktas dovanas ir nepaliaujame melsti Tavo maloningumą, * kad, mus prašančius išklausęs, toliau laikytum savo globoje ir parengtum amžinajam atpildui per Kristų, mūsų Viešpatį.