PASAULINĖ GYVYBĖS DIENA

Broliai ir seserys, minėdami Pasaulinę Gyvybės dieną,

melskime Dievą taikos pasauliui, mums reikalingų malonių ir pagalbos,

kad galėtume tinkamai rūpintis Tavo Dieve mums

patikėta kūrinija.

IŠKLAUSYK MUS, VIEŠPATIE!

Paskutinį balandžio Sekmadienį, 2024 m. balandžio 28 d., minime

PASAULINĘ  GYVYBĖS  DIENĄ.

Pasaulinės Gyvybės dienos tikslas – paskatinti visuomenę susimąstyti apie žmogaus gyvybės slėpinį, skirti daugiau dėmesio žmogaus gyvybės prasmei ir vertei.

Gyvybės diena – tai diena, kalbanti apie vyro ir moters meilę, santuoką, ištikimybę, šeimą, nes šeima yra naujos gyvybės lopšys. Kiekvienas sąmoningas, doras ir geros valios žmogus turi saugoti ir mylėti žmogiškąją gyvybę nuo jos prasidėjimo momento iki natūralios mirties.

Lietuvoje Gyvybės diena kasmet paskutinį balandžio sekmadienį švenčiama nuo 1998 metų atsiliepiant į pop. Šv. Jono Pauliaus II paraginimą.

Maldose dėkosime Dievui už neįkainojamą gyvybės ir gyvenimo dovaną, už buvimą Dievo bendradarbiais Jo pasaulio kūrimo darbe, už vaisingumo dovaną, už kiekvieną pradėtą kūdikį, kad jam būtų leista džiaugtis gyvenimu, prašydami pop. Šv. Jono Pauliaus II užtarimo. Šiemet gegužės 18-ąją kaip tik minėsime popiežiaus Šv. Jono Pauliaus II, šio didžio žmogaus gyvybės ir orumo puoselėtojo, 104-ąsias gimimo metines.

Artėjant PASAULINEI GYVYBĖS DIENAI  kviečiame į Šiaulius, kur pirmą kartą bus laidojami negimusieji kūdikiai. Pagal 2019 m. LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, iki 22 nėštumo savaitės žuvę embrionai ir kūdikiai turi būti saugomi visose ligoninėse ir oriai laidojami. Bendradarbiaujant su Šiaulių ligonine, Šiaulių miesto savivaldybe ir su verslo atstovais, gegužės 3 dieną, penktadienį, įvyks pirmosios negimusiųjų kūdikių laidotuvės. Šv. Mišiose melsimės už šeimas, kurios neteko savo vaikų dėl persileidimo, aborto, nelaimingo atsitikimo.

Gailestingasis Tėve, išgirsk mūsų maldas ir

suteik mums Dvasios tvirtumo Tavo pavyzdžiu ir malone mylėti

kiekvieną žmogų.

Per Kristų, mūsų Viešpatį. Amen.