IV ADVENTO SEKMADIENIS

„Tu labiausiai palaiminta iš visų moterų, ir palaimintas tavo įsčių vaisius!“ Lk 1, 39–45

*******

Ketvirtasis Advento Sekmadienis kreipia į Ramybę.  Uždegama ketvirtoji Advento vainiko violetinė žvakė, tai Angelų žvakė, primenanti Angelų žinią:

„Garbė Dievui aukštybėse, o žemėje ramybė jo mylimiems žmonėms!“.

Šį Sekmadienį degs keturios Advento žvakės – mūsų atgimusios ir sustiprėjusios vilties ženklas.

Apie tai kalbama pirmuose dviejuose Šv. Rašto skaitiniuose:

Pirmasis skaitinys     Mch 5, 1–4a

Iš tavęs kils Izraelio valdovas
Iš pranašo Michėjo knygos.
Viešpats taip sako: „Tu, Betliejau – Efrate, nors mažas esi tarp Judo apygardų, bet iš tavęs kils tasai, kuris bus Izraelio valdovas. Jo kilmė siekia tolimą pradžią, seniai praėjusias dienas. Todėl juos Viešpats paliks, iki laukianti kūdikio pagimdys sūnų. Tuomet jo brolių likučiai sugrįš pas Izraelio sūnus. Jisai atsistos ir ganys juos Viešpaties galia, didingu savo Dievo Viešpaties vardu. Ir jie gyvens saugiai, nes jo valdžia dabar sieks iki žemės pakraščių. Ir jis bus taika“.

Atliepiamoji psalmė     Ps 79, 2–3. 15–16. 18–19

O Dieve, pastatyk mus ant kojų!
Tenušvinta veidas tavasis, ir mes išgelbėti būsim!

O Izraelio ganove, atidžiai paklausyki!
Tavąjį sostą laiko sparnai cherubinų.
Pakilk su didžiąja savo galybe,
ateik mūsų vaduoti! –

Dangaus kariuomenių Dieve, sugrįžki,
pažvelk iš dangaus, pasižiūrėki
ir aplankyk šitą vynmedžių sodą!
Globok jį – tavo rankų sodintą,
atžalą – tavo užsiaugintą. –

Numylėtiniams savo ranką ištieski,
žmonėms, tavo ugdytiems.
Mes jau nuo tavęs nebesitrauksim:
gyvybę išsaugoki mums,
ir mes šlovinsim tavo vardą. –

Antrasis skaitinys     Žyd 10, 5–10

Štai ateinu vykdyti tavo valios
Iš laiško Žydams.
Broliai! Ateidamas į pasaulį, Kristus byloja: „Aukų ir atnašų tu nebenori, bet paruošei man kūną. Tau nepatiko ir deginamosios aukos už nuodėmes. Tuomet aš tariau: štai ateinu, kaip knygos rietime apie mane parašyta, vykdyti tavo, o Dieve, valios!“ Anksčiau pasakęs: „Aukų ir atnašų, deginamųjų ir permaldavimo aukų tu nebenori, nemėgsti“, – o jos atnašaujamos pagal Įstatymą, – jis paskui paskelbė: „Štai ateinu vykdyti tavo valios“. Jis panaikina viena ir nustato kita. Dėlei tos valios esame Jėzaus Kristaus kūno atnašavimu vieną kartą pašventinti visiems laikams.

Posmelis prieš evangeliją Lk 1, 38

Aleliuja. – Štai aš Viešpaties tarnaitė, tebūna man, kaip tu pasakei. – Aleliuja.

Evangelija Lk 1, 39–45

Iš kur man ta garbė, kad mano Viešpaties motina aplanko mane?
Pasiklausykite šventosios Evangelijos pagal Luką.
Tomis dienomis Marija susiruošusi skubiai iškeliavo į Judėjos kalnyno miestą. Ji nuėjo į Zacharijo namus ir
pasveikino Elzbietą. Vos tik Elzbieta išgirdo Marijos sveikinimą, jos įsčiose šoktelėjo kūdikis, o pati
Elzbieta pasidarė kupina Šventosios Dvasios. Ji balsiai sušuko: „Tu labiausiai palaiminta iš visų moterų, ir
palaimintas tavo įsčių vaisius! Iš kur man ta garbė, kad mano Viešpaties motina aplanko mane?! Štai vos tik
tavo pasveikinimo garsas pasiekė mano ausis, šoktelėjo iš džiaugsmo kūdikis mano įsčiose. Laiminga
įtikėjusi, jog išsipildys, kas Viešpaties jai pasakyta“.

Šiandien evangelija artina mus prie Kalėdų šventės ir kviečia džiaugtis kartu su Marija ir Elžbieta. Marija
savo pasilankymu skelbia ateinantį Gelbėtoją ir Atpirkėją. Ši žinia skirta ne tik Elžbietai, bet visai žmonijai.
O Elžbieta, pradžiugusi Šventąja Dvasia, sveikindama Mariją, išsako palaiminimą: „Laiminga įtikėjusi, jog
išsipildys, kas Viešpaties jai pasakyta“. Per Marijos ištartą: „Tebūna man, kaip tu pasakei“, ateina
Išgelbėjimas į žemę.

Bet šis palaiminimas skirtas ir mums. Kuomet kiekvienas iš mūsų ištariame „taip“ Dievui, Jo valiai, nešame
palaimą savo aplinkai ir visai žemei. Juk viskas prasideda nuo mažų dalykų. Jei savo kasdienybėje
apsisprendžiame už gėrį, nepalikdami vietos blogiui, kuriame Dievo karalystę savo aplinkoje.

Šiandienos evangeliją dar galime drąsiai pavadinti – Susitikimo Evangelija. Lukas mums pasakoja ne tik
apie dviejų moterų – motinų susitikimą. Čia taip pat susitinka Mesijas ir Jo skelbėjas. Susitinka Dievas ir
žmogus. O susitikimo vieta labai paprasta ir žemiška, tai – žmogaus kasdienybė.

Šio sekmadienio evangelija tai paliudijimas ir padrąsinimas mums nebijoti atsiliepti į Dievo kvietimą
susitikti su Juo mūsų kasdienybėje ir tarti Jam „taip“.

***
… O Valdove, o Gyvenimo Vartai, Išsigelbėjimo Durys, Sutaikinimo Kelie, Palankumo Susigrąžinimo
Priėjime, maldauju tave per išganingą tavo vaisingumą, padaryk, kad man būtų suteiktas ir mano nuodėmių
atleidimas ir malonė gerai gyventi, ir kad iki pat pabaigos aš – tavo tarnas – būčiau saugomas tavo globoje.
Šv. Anzelmas Kenterberietis, † 1109

IV ADVENTO SEKMADIENIS

Šv. Mišios aukojamos 9.00 ir 10.30 val. (Suma)

Dėkojame, kad aukomis remiate savo bažnyčią. Taip pat nuoširdžiai Jums dėkojame už kalėdinę auką, kurią atnešate į bažnyčią. Teatlygina Jums gerasis Dievas už Jūsų dosnumą, geraširdiškumą ir sąmoningumą.

Sveikų, ramių ir džiugių artėjančių Šv. Kalėdų!

Kelkis, Jeruzale, į aukštumą kopk ir žiūrėk, kokį džiaugsmą siunčia tau Dievas.