ŠV. PETRAS IR PAULIUS, APAŠTALAI IŠKILMĖ

ŠV. PETRAS IR PAULIUS, APAŠTALAI

IŠKILMĖ

,,Dieve, tu šiandien – apaštalų Petro ir Pauliaus šventėje – mūsų širdis užlieji tyru, kilniu džiaugsmu; padaryk, kad ant jų pastatytoji tavo Bažnyčia visada galėtų džiaugtis ištikimai laikydamasi jų skelbto tikėjimo“.

Birželio 29 d. – Petrinės (Liaudyje).

Šiandien minime apaštalus Šv. Petrą ir Paulių, dvi ryškiausias ankstyvosios Bažnyčios figūras. Jie gerbiami tą pačią dieną pagal seną Bažnyčios tradiciją, kadangi abu mirė kankinio mirtimi Romoje Nerono persekiojimų metu. Šv. Paulius – išsilavinęs diasporos žydas ir Šv. Petras – paprastas žvejys iš Galilėjos.

Šv. Petras vaizduojamas su raktais rankoje, o Šv. Paulius – su knyga. Šventasis Petras – tai popiežių pirmtakas, kuriam pats Kristus yra pažadėjęs Dangaus Karalystės raktus; jis – pirmasis Romos vyskupas.  Šv. Paulius arba Povilas – tai didysis tautų apaštalas, Evangelijos skelbėjas, iš aktyvaus krikščionybės priešo Sauliaus atsivertę ir įtikėjęs Jėzų. Petras mums – tikėjimo vadas, o Paulius – jo tiesų aiškintojas ir gynėjas.

Gyvendami žemėje, jie palaistė Bažnyčios daigus savo krauju. Jie gėrė Viešpaties taurę ir tapo Dievo draugais.

Aplankius šventovę ir pamaldžiai sukalbėjus Viešpaties maldą bei Tikėjimo išpažinimą (EI, conc.33) įprastomis sąlygomis pelnomi visuotiniai atlaidai.

Mūsų šventovėje Šv. Mišios aukojamos 10.00 ir 18.00 val.

Iškilmingas palaiminimas

Teduoda jums savo palaimą visagalis Dievas, kuris per šventąjį Petrą jums išganingąjį tikėjimą davė ir nenugalimosios Bažnyčios nariais jus padarė.

Ir kaip per nenuilstantį šventąjį Paulių pamokė tikėti, taip jo pavyzdžiu teuždega jus Kristui brolius laimėti.

Petras raktų galia, Paulius žodžio tiesa ir abudu – užtarimu tenuves į tą tėvynę, kurios vartus jiems atidarė vienam – kryžius, kitam – kalavijas

Tu esi Petras – Uola. Tau duosiu dangaus karalystės raktus.

Iš šventosios Evangelijos pagal Matą.
Atėjęs į Pilypo Cezarėjos apylinkes, Jėzus paklausė mokinius: „Kuo žmonės laiko Žmogaus Sūnų?“ Jie atsakė: „Vieni Jonu Krikštytoju, kiti Eliju, kiti Jeremiju ar dar kuriuo iš pranašų“. Jis vėl paklausė: „O kuo jūs mane laikote?“ Tada Petras prabilo: „Tu esi Mesijas, gyvojo Dievo Sūnus!“ Jėzus jam tarė: „Palaimintas esi, Simonai, Jono sūnau, nes ne kūnas ir kraujas tau tai apreiškė, bet mano Tėvas, kuris yra danguje. Ir aš tau sakau: tu esi Petras – Uola; ant tos uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią, ir pragaro vartai jos nenugalės. Tau duosiu dangaus karalystės raktus; ką tu suriši žemėje, bus surišta ir danguje, ir ką atriši žemėje, bus atrišta ir danguje“.

Iš šventojo apaštalo Pauliaus antrojo laiško Timotiejui.
Brangusis! Aš jau esu atnašaujamas, ir mano iškeliavimas arti. Iškovojau gerą kovą, baigiau bėgimą, išsaugojau tikėjimą. Todėl manęs laukia teisumo vainikas, kurį aną dieną man atiduos Viešpats, teisingasis Teisėjas, – ir ne tik man, bet ir visiems, kurie su meile laukia jo pasirodant. Paskubėk veikiai atvykti pas mane. Viešpats buvo su manimi ir mane sustiprino,­ kad toliau skelbčiau Evangeliją ir visos tautos ją išgirstų; jis mane ištraukė iš liūto nasrų. Viešpats mane vėl ištrauks iš visų piktų kėslų ir išgelbės, paimdamas į savo dangiškąją karalystę. Jam garbė per amžių amžius! Amen.

Viešpats išvaduoja mane iš baisybių.

Aš visuomet Viešpatį gerbsiu,    mano burna šlovins jį nuolat.
Viešpačiu mano siela didžiuojas.
Lai nuskriaustieji tai girdi ir džiaugias. –

Su manimi visi šlovinkit Viešpatį,

aukštinkim Viešpaties vardą kaip vienas.
Viešpaties ieškau, jis atsiliepia
ir išvaduoja mane iš baisybių. –

Žvelkit į jį, ir jums nušvis veidas,

nebeteks rausti iš gėdos.
Štai vargšas šaukės, ir Viešpats išgirdo,
iš visų bėdų išvadavo. –

Viešpaties angelas pylimu apjuosia

dievobaimingus žmones,
juos iš nelaimės vaduoja.
Patyrinėkit ir pamatysit, koksai Viešpats geras,
laimė tam žmogui, kuris jo parama tiki. –

Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje

Birželio 29 d. Šv. Mišios  aukojamos 11.00 val.

Šiaulių Šv. apašt. Petro ir Pauliaus atlaidų iškilmėje

Šiaulių vyskupo J. E. Eugenijaus Bartulio

konsekravimo metinės (1997-06-29) bei Kunigystės šventimai.

Diakonui Raimundui Šnapščiui bus suteikiami Kunigystės šventimai.