Švč. Mergelės Marijos Rožinio ir Misijų mėnuo.
Su galinga Rožančiaus malda * mes ateinam visi, o Marija!
* Štai krūtinėj sutirpo kančia, * o palaima dangaus vėl širdyje.
Su galinga Rožančiaus malda * per gyvenimą eit pasiryžtam.
* Tavo vardą visur, visada, * o Marija, kartoti išdrįstam.
Su galinga Rožančiaus malda * prie Marijos kasdien vis keliaujam.
* Karaliene Rožančiaus, sveika! * Garbės himnus giedot nepaliaujam.
Tikintieji kviečiami kasdien kalbėti Rožinį.
Mūsų parapijos Bažnyčioje Rožinis kalbamas prie Švč. Mergelės Marijos altoriaus:
Antradieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais po 10.00 val. Šv. Mišių
Trečiadieniais prieš vakaro Šv. Mišias – 16.30 val.
Šeštadieniais ir Sekmadieniais – 10.00 val.
Visuotiniai atlaidai suteikiami Kristaus tikinčiajam, kuris, pamaldžiai apmąstydamas slėpinius, sukalba bent vieną dalį Švč. Mergelės Marijos rožinio bažnyčioje arba koplyčioje, šeimoje, vienuolinėje, bendruomenėje, Kristaus tikinčiųjų draugijoje ir apskritai, kai daugiau tikinčiųjų susirenka maldingam tikslui; pamaldžiai jungiasi prie šios maldos, kai ją kalba popiežius ir tai transliuojama per televiziją arba radiją. Kitomis aplinkybėmis atlaidai yra daliniai.
MISIJŲ MĖNUO, MISIJŲ DIENA
2024-ųjų spalio mėnuo, skirtas misijoms, ir ypač Pasaulinė misijų diena (toliau – PMD 2024), kuri bus minima šių metų spalio 20-ąją, kviečia mus apmąstyti temą „Eikite ir pakvieskite visus į pokylį“ (plg. Mt 22, 9). Pasaulyje, paženklintame „susiskaldymo ir konfliktų“, šis popiežiaus Pranciškaus kvietimas įgyja dar didesnę, beveik pranašišką reikšmę. Popiežius pabrėžia solidarumo svarbą kaip pagrindinį principą siekiant skatinti bendrąjį gėrį ir kovoti su socialine, ekonomine bei politine nelygybe. Jis ragina siekti didesnės kolektyvinės atsakomybės, kad susitiktume ir pažintume vienas kitą kaip brolius (plg. PMD 2024 žinią) ir užtikrintume, kad nė vienas nebūtų paliktas nuošalyje.
Popiežius Pranciškus ragina mūsų bažnytines bendruomenes įgyvendinti du veiksmus: „eikite ir kvieskite“. Šie du veiksmažodžiai turi išskirtinai misijinę konotaciją. Pirmasis veiksmažodis – „eikite“ susijęs su skelbimu. Įvairiose misijų kalbose, išdėstytose Evangelijose, Jėzus moko savo mokinius, kodėl reikia skelbti Evangeliją ir ką reikia skelbti…
Padėti Misijai ir padėti misijoms.
Iš daugelio šaltinių dažnai girdime teiginius, kad visas pasaulis yra misija, kad visi esame misionieriai ir
turime pradėti evangelizuoti nuo savo gyvenamosios aplinkos, taip pat ir čia, Lietuvoje. Ši mintis yra teisinga, nes ir Bažnyčiai, ir visuomenei Lietuvoje bei Europoje reikia atsiversti ir sugrįžti prie Kristaus, vienintelio išganymo šaltinio. Tačiau šis požiūris neturėtų leisti mums pamiršti, kad pasaulyje yra daug jaunų krikščionių bendruomenių ir neseniai įsteigtų vietinių katalikų bažnyčių, kurios negali išsilaikyti, pasikliaudamos vien tik savo žmogiškais bei finansiniais ištekliais.
Kasmetinė pinigų rinkliava per visas Šv. Mišias, aukojamas per pasaulines Misijų dienas, turi dvigubą po-
veikį Katalikų Bažnyčios viduje. Viena vertus, gaunama finansinė parama (bet nepamirškime ir maldų) jaunesnėms Bažnyčioms, siekiant stiprinti krikščionišką tikėjimą tose šalyse. Tai svarbi, reikalinga ir nepakeičiama pagalba. Popiežius per Popiežiškąsias misijų draugijas siunčia finansinę pagalbą, atsižvelgdamas į kiekvienos vietinės Bažnyčios poreikius. Nacionalinė misijų tarnyba Lietuvoje atstovauja šioms Popiežiškosioms misijų draugijoms ir perduoda popiežiui pinigus, kuriuos tą sekmadienį surenka Lietuvos vyskupijos.
Yra dar vienas svarbus aspektas: senesnės tradicijos vietinės Bažnyčios, susiburdamos melstis už misijas,
apmąstyti misionieriškumą ir rinkti aukas labiausiai stokojančioms bendruomenėms, atnaujina savo priklausymą visuotinei Bažnyčiai. Padėdami kitiems, padedame ir savo pačių tikėjimui, kuris nelieka vien sausa pamaldumo praktika, bet tampa gyvu ir konkrečiu tikėjimu Kristumi. Jėzus, kurį sutinkame liturgijoje, yra mylimas ir aptarnaujamas remiant stokojančius. Tai yra Misija padėti misijoms.
Nepamirškime, kad melsimės rožinį už misijas, o jaunos misijų bažnyčios melsis už mus. Toliau gilinkimės
į krikščioniškąją savo misiją ir būkime misionieriai pasaulyje, nešdami Kristaus, kuris kviečia mus į amžinybės puotą, viltį. Gero kelio!
Kun. Alessandro Barelli SDB,
Nacionalinės misijų tarnybos direktorius