ŠILUVOS ATLAIDAI – ŠILINĖS 2024

Mergele, pasirodyki,
sušvisk skaisti aukštybėse,
atnešus kilnų žiedą mums,
Dievą ir žmogų, Viešpatį.

Štai švenčiame kasmetines
gimimo tavo iškilmes;
iš išrinktosios giminės
tu šiam pasauliui sušvitai.

Mirtingi žemės kūdikiai,
mes per tave – dangaus vaikai,
tu įstabiai suraminai,
iškilnią rimtį atnešei.

Trejybei tebūnie garbė
per amžių amžius amžinus,
jos dovana, kad tu esi
šventa Bažnyčios Motina. Amen.

BROLIAI SESERYS, šiandien mūsų užduotis – nenusiminti, save dovanoti kitiems meilės būdu ir šitaip mūsų krašte įtvirtinti vienybę, solidarumą per save leidžiant Dievo Dvasiai įeiti į pasaulį, būti Jos kanalu. Dievas ieško tokių liudytojų, kurie gyventų tiesa ir dvasia ir Jo artumą dovanotų pasauliui.
Tegu ŠVENTOJI DVASIA kreipia, džiugina ir drąsina mūsų širdis skelbti Gerąją Naujieną.

+ Kęstutis KĖVALAS

DIDIEJI ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS GIMIMO ATLAIDAI

ŠILINĖS

Šiluva, 2024 m. rugsėjo 6 d. – 15 d.

Atlaidų šūkis – iš Laiško žydams „Dievo žodis yra gyvas ir veiksmingas“ (4, 12).

Didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai Šiluvoje – tai neišsenkančią vilties žinią siunčiantis reiškinys,      tai vieta ir laikas, kur visi yra laukiami ir visiems randama laiko, tai vieta susitikimams, pokalbiams, tylai,           kultūrai ir, žinoma, Dievo artumo potyriui. Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas kviečia atvykti                    rugsėjo 6 – 15 dienomis į Šiluvos šventovę!

Pagrindinis atlaidų Sekmadienis – rugsėjo 8-oji, Švč. Mergelės Marijos Gimimo ir Bažnyčios  diena.

Švč. Mergelės Marijos gimimo diena vadinama Šilinėmis.

Žiūrėti: (https://kaunoarkivyskupija.lt/site/files/file/2024_news/silines2024_a3_m.pdf)

Jeruzalėje, Marijos gimimo vietoje, buvo pastatyta ir pašventinta Šv. Onos bažnyčia. Nuo VII a. rugsėjo 8 d. Romoje švenčiama Marijos gimimo diena, nuo XI a. –  jau visoje Vakarų Bažnyčioje. Marijos Gimimo šventė su Viešpaties (gruodžio 25 d.) ir Jono Krikštytojo (birželio 24 d.) gimimo dienomis yra vienintelės Romos kalendoriuje ,,gimimo“ šventės.

Atlaidus  švenčiame popiežiaus Pranciškaus paskelbtais Maldos metais ir rengiamės 2025-ųjų Jubiliejui.

Skaityti: (https://www.vaticannews.va/lt/vatikanas/news/2024-01/per-spaudos-konferencija-vatikane-pristatyti-maldos-metai.html),