Kasmetinis advento palydovas Jonas Krikštytojas kviečia:
„Taisykite Viešpačiui kelią! Ištiesinkite jam takus! Kreivi takai taps tiesūs, o duobėti – išlyginti“
Nuo gruodžio 1 d. prasideda Advento laikotarpis ir tęsis iki gruodžio 24 d., tuo pačiu, tai nauji liturginiai metai – Jubiliejiniai metai. „Adventus“, „advenire“ lotynų kalba reiškia „atėjimą“. Graikiškai šis laikotarpis buvo nusakomas žodžiu „parousia – įvykis“. Tai Jėzaus „atėjimas“, gimimo įvykis, kuris kasmet prisimenamas ir švenčiamas per Šv. Kalėdas.
Adventas – tai laikas, kada krikščionio sieloje sustiprėja Dievo ilgesys. Kai saulė yra žemiausiai prie horizonto, jo širdyje pagyvėja Dievo laukimas, Dievo, tikrosios pasaulio šviesos, kuri atsiskleidžia mums dviguba švente – Kristaus Gimimu ir Apsireiškimu. Adventas reiškia atėjimą. Čia turime mintyje ne vien Jėzaus atėjimą, įvykusį Betliejuje, bet ir Jo galutinį atėjimą laikų pabaigoje. Tarp šių dviejų įvykių skleidžiasi Bažnyčios istorija, kurioje išsipildo Jėzaus pažadai ir pilnai pasireiškia Jo garbė.
Adventas trunka beveik mėnesį. Per tą laiką praeina keturi Sekmadieniai. Tai tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Jėzaus gimimo šventę Šv. Kalėdas.
Advento metu Bažnyčioje naudojama daugybė simbolių, spalvų, augalų, daiktų, kurie gerai išreiškia didžiulę kultūrinę liturgijos įvairovę. Vienas iš svarbiausių simbolių yra Advento vainikas. Vainikas, kaip ir apskritimas, yra labai senas simbolis, išreiškiantis tobulumą ir amžinybę, tačiau panaudotas krikščioniškame kontekste jis įgyja krikščionišką prasmę ir primena tai, kas mums – krikščionims – yra amžinybė ir tobulumas.
Jis turi būti apskritimo formos, nes apskritimas simbolizuoja amžinumą bei vienybę ir tai geriausiai išreiškia Kristaus paslaptį. Vainikas, kaip ir žiedas, yra ištikimybės ženklas, Dievo ištikimybės pažadams ženklas. Dėl šių reikšmių Advento vainikas negali būti kitokios formos. Kartu vainikas yra karaliavimo bei pergalės ženklas, todėl jis skelbia, kad Kūdikėlis, kurio laukiame, yra Karalius, savo šviesa nugalintis tamsą.
Kitas simbolis yra žvakės, sudedamos į Advento vainiką ir palaipsniui uždegamos. Katalikai dažnai naudoja keturias žvakes, simbolizuojančias keturis Advento Sekmadienius (viena rožinė ir trys violetinės) ir viena balta vadinama Rarotinė žvakė – Dievo Motinos Marijos simbolis. Pagal paplitusią tradiciją, pirmoji žvakė – Pranašo, antroji – Betliejaus, trečioji – Piemenų, ketvirtoji – Angelų. Žvakės ir jų liepsna išreiškia krikščioniško tikėjimo šviesą ir jo atnešamą taiką, ramybę bei džiaugsmą, jos sukuria iškilmingumo pojūtį.
Advento Šv. Mišių liturgijoje naudojami violetiniai rūbai. Violetinė spalva taip pat išreiškia atsivertimą, budėjimą ir džiaugsmą.
Advento metu, penktadieniais ir per Šv. Kūčias, tikintiesiems privalomas pasninkas.
Visiems – prasmingo ir palaiminto Advento!
Gruodžio 1 d., I ADVENTO SEKMADIENIS
Pirmasis Advento Sekmadienis nurodo į Viltį.
Šv. Mišios aukojamos 9.00 val. ir 10.30 val. (Suma)
Bus šventinami atsinešti Advento vainikai, žvakės.
Po Sumos Šv. Mišių Eucharistinė procesija (bažnyčioje).
Prieš 9.00 val. Šv. Mišių, bus šventinamas Adventinis vainikas, įžiebiama vieną violetinę žvakę – Pranašo žvakę, primenanti apie Jėzaus atėjimą ir Rarotinę žvakę.
Kiekvieną Advento Sekmadienį, prieš 9.00 val. Šv. Mišias, giedama Švč. Mergelės Marijos valandos, Rarotos. Tai Švč. M. Marijai skirtos pamaldos, aukojamos aušrai brėkštant, taip pabrėžiant Marijos – Išganymo aušros ir Mesijo Motinos – garbę. Rarotų pagrindą sudaro „Švč. Mergelės Marijos valandos“ – giesmės ir maldos, garbinančios Mariją ir aukštinančios Nekaltąjį Prasidėjimą.
Pirmąjį Advento Sekmadienį, pagal bažnyčios tradiciją, šventinami Kalėdaičiai, kurie skirti Kūčių stalui. Taip pat šventinamos Carito žvakutes. Lietuvos Caritas jau 26-ą kartą kviečia įsitraukti į „Carito“ žvakelių iniciatyvą „Gerumas mus vienija“.
Plotkelių – Kalėdaičių Kūčių stalui galima įsigyti bažnyčioje prieš ir po kiekvienų Šv. Mišių.
Yra tradicija, pasiimdami plotkeles, žmonės palieka metinę kalėdinę auką bažnyčiai nuo savo šeimos, nuo tų, kurie kartu sėsite prie bendro stalo Kūčių vakarienei.
Nuoširdžiai dėkojame už maldas ir aukas, ir taip pat už Kalėdinę auką bažnyčiai, kurią paaukojote įsigydami kalėdaičius
šventiniam Kūčių stalui.
Jūsų aukos bus skirtos bažnyčios šildymui, bažnyčios fasado dažymui,
bažnyčios naujiems langams įsigyti, šventoriaus ir jos aplinkos tvarkymui bei
kitiems remonto darbams…