ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS NEKALTASIS PRASIDĖJIMAS

Nuo VII-VIII a. Rytuose, likus lygiai devyniems mėnesiams iki Gimimo šventės (rugsėjo 8 d.), buvo švenčiama Marijos ,,pradėjimo“ šventė. Nuo XI a. ši šventė pradėta švęsti Vakaruose ir tapo Advento-Kalėdų laikotarpio dalimi, sujungta su Mesijo laukimu ir Kristaus šlovingu sugrįžimu, taip pat atmenant ir jo Motiną. Todėl pastarasis liturginis laikas turi būti skirtinas ir Viešpaties Motinos kultui (plg. Paulius VI, Marialis cultus, 4). Marija yra visiškai šventa ir jokios nuodėmės sutepimo nepaliesta; laikytina tarsi šventosios Dvasios sukurta nauja būtybe (pgl. Lumen Gentium, 56). 1854 m. gruodžio 8 d. popiežius Pijus IX Marijos Nekaltąjį Prasidėjimą iškilmingai paskelbė dogma.

Ji tikrai pilna malonės ir labiausiai išaukštinta tarp moterų. Dėl numatyto Dievo Sūnaus gimimo ir Jo išganymą teikiančios mirties, specialia Dievo privilegija Marija jau pačiame pradėjimo momente buvo apsaugota nuo gimtosios nuodėmės, kaip tai liudija sena tradicija.

Dievo pasiuntinys arkangelas Gabrielius, apsireiškęs Švč. Mergelei Marijai ir sveikindamas ją, pasakė, kad ji yra pilna Dievo malonės.

Ketveriems metams praėjus, Lurde apsireiškusi Marija, paklausta Bernadetos, koks jos vardas, atsakė:

,, –  Nekaltasis Prasidėjimas.“

ŠVENČIAUSIOSIOS  MERGELĖS  MARIJOS  NEKALTASIS  PRASIDĖJIMAS

2022 m. gruodžio 8 d., ketvirtadienis, iškilmės.

Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje Šv. Mišios aukojamos  10.00  val.

ŠIAULIŲ  VYSKUPIJOS  GLOBĖJOS  ŠVČ. MERGELĖS  MARIJOS  NEKALTOJO PRASIDĖJIMO  IŠKILMINGOS  ŠV. MIŠIOS

ŠIAULIŲ ŠV. APAŠTALŲ PETRO IR PAULIAUS KATEDROJE

12.00 val.

Šv. Mišias aukos Šiaulių vyskupas J. E. Eugenijus Bartulis su vyskupijos kunigais.