ŠV. BLAŽIEJUS, VYSKUPAS, KANKINYS

Visagali gerasis Dieve, Tu vienu žodžiu sukūrei visus įvairius pasaulio daiktus ir panorėjai, kad tas Žodis, per kurį visa padaryta, įsikūnytų žmonių išganymui. Tu esi didis ir begalinis, baisingas ir šlovingas, Tu darai nuostabius darbus. Išpažindamas tikėjimą į Tave,  kankinys ir vyskupas Blažiejus nepabūgo jokių kankinimų ir laimingai pelnė kankinio garbę. Be kitų malonių, Tu jam suteikei ypatingą dovaną Tavo galia pagydyti bet kurias gerklės ligas. Todėl nuolankiai maldaujame Tavo didybę: nežiūrėk mūsų kalčių, bet būk permaldautas jo nuopelnų bei maldų ir teikis savo garbinguoju gerumu palaiminti ir pašventinti šiuos žvakių kūrinius, išliedamas savo malonę, kad visi, kurių kaklą jos su tikėjimu palies, dėl jo kančios nuopelnų būtų apsaugoti nuo visokių gerklės ligų ir sveiki bei džiugūs Tau dėkotų Tavo šventojoje Bažnyčioje, šlovintų Tavo garbingąjį vardą, kuris yra palaimintas per amžių amžius. Per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų, Tavo Sūnų, kuris būdamas Dievas su Tavimi gyvena ir viešpatauja Šventosios Dvasios vienybėje per visus amžių amžius. R. Amen.

ŠV. BLAŽIEJUS, VYSKUPAS – KANKINYS

2022 m. vasario 3 d., ketvirtadienis

Šv. Mišios aukojamos 10.00 val.

Šv. Mišių metu tikintieji bus laiminami Šv. Blažiejaus žvakėmis, kurios naudojamos kaip sakramentalija nuo gerklės, kvėpavimo takų ir kitų ligų. Ji teikiama paliečiant gerklę dviem sukryžiuotom žvakėms, prašant   Šv. Blažiejaus užtarimo. Ši apeiga susijusi su tradicija, kuri perduoda, jog vyskupas Blažiejus stebuklingai išgelbėjo berniuką, kuriam gerklėje buvo įstrigęs kaulas ar ašaka.

Kunigas prideda jiems prie kaklo dvi sukryžiuotas degančias žvakes ir laimina, sakydamas:

Užtariant šventajam vyskupui ir kankiniui Blažiejui, Dievas tesaugoja tave nuo gerklės ligų ir visų kitų blogybių. Vardan Tėvo, ir Sūnaus,  ir Šventosios Dvasios. Amen.